📢 Zapraszamy na Euro Target Show 📢 21-23 marca 2025!  

Organizator:

Agencja Mienia Wojskowego na Euro Target Show 2022

Podziel się

25 marca 2022 rozpocznie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich pierwsza edycja Euro Target Show. W wydarzeniu weźmie również udział poznański oddział Agencji Mienia Wojskiego, który jest partnerem targów.

Podczas trzech dni – do 27 marca br. na stoisku sprzedażowym  Agencji będzie można kupić wycofany z armii sprzęt i wyposażenie oraz odzież wojskową. Dla zainteresowanych najmem bądź kupnem agencyjnych nieruchomości przygotowany zostanie również punkt informacyjny z aktualną ofertą.

 

Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego Krzysztof Kołeczko zaprosił do współpracy w tym wydarzeniu również Wojskową Komendę Uzupełnień i 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej, które wystawią swoje namioty informacyjne.

W targach weźmie udział także Centrum Szkolenia Wojska Lądowych (CSWL) z Poznania, które zaprezentuje „Mini Śnieżnik” - zaawansowany system szkolno-treningowy przeznaczony do doskonalenia umiejętności celowania z broni strzeleckiej oraz przygotowania żołnierzy do strzelań amunicją bojową na „otwartych” strzelnicach. Nie zabraknie również Muzeum Uzbrojenia - Oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, które wystawi samochód dodge wc52.

Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Od ponad 25 lat Agencja z powodzeniem zagospodarowuje nieruchomości oraz uzbrojenie i sprzęt, który wycofano już z armii oraz pozostałych służb mundurowych. Sklepy AMW – stacjonarne i internetowy oferują w sprzedaży wyłącznie mienie ruchome niekoncesjonowane. Środki uzyskane ze sprzedaży mienia ruchomego są przekazywane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych – dotychczas trafiło tam blisko 2 mld złotych. AMW dba również o zakwaterowanie żołnierzy, zarządza budynkami mieszkalnymi oraz planuje i przeprowadza nowe inwestycje mieszkaniowe. Na rzecz resortu obrony narodowej Agencja realizuje także projekty specjalne związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa.