📢 Dziękujemy za tegoroczną edycję 📢 Do zobaczenia w 2025  

Organizator:

Lasy Państwowe patronem honorowym Euro Target Show 2022

Podziel się

Miło nam poinformować, że do zaszczytnego grona patronów honorowych targów Euro Target Show dołączyły Lasy Państwowe. Jest to organizacja, która od ponad 95 lat chroni, użytkuje i kształtuje polskie lasy

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa.

Dbają o różnorodność biologiczną lasów, chronią je przed wieloma zagrożeniami - klęskami żywiołowymi, plagami owadów, chorobami drzew, pożarami, zanieczyszczeniami, także przed skutkami kłusownictwa czy wandalizmu. W ten sposób nie tylko dbają o przyrodę, ale też umożliwiają Polakom bezpieczne korzystanie z jej dóbr – bezpieczne tak dla nich, jak i dla samych lasów.

Dbają również o to, by gospodarka leśna, dostarczająca na rynek uniwersalny surowiec ekologiczny, jakim jest drewno, prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego wszystkie funkcje, jakie pełnią lasy. Potwierdzają to m.in. międzynarodowe certyfikaty posiadane przez regionalne dyrekcje Lasów Państwowych.

Opieka państwa nad ogromną większością przyrodniczych zasobów zapewnia fundamentalną korzyść – swobodny dostęp wszystkich obywateli do lasów, a starannie przygotowana przez Lasy Państwowe infrastruktury turystycznej i sieci szlaków rowerowych, pieszych, single tracków.

*materiały informację z profilu Facebook Lasów Państwowych

Więcej informacji o działalności Lasów Państwowych znajdziecie na stronie internetowej -> www.lasy.gov.pl/pl

Serdecznie zapraszamy!