📢 Zapraszamy na Euro Target Show 📢 21-23 marca 2025!  

Organizator:

Pare słów o tym jak to jest być pilotem samolotu F-16

Podziel się

Samoloty kryją przed nami ogrom tajemnic. Do każdego kto odznacza się tak niezwykłymi zdolnościami, które pozwalają na władanie maszyną w przestworzach czujemy respekt i budzi to w nas podziw. O bezpieczeństwie w przestworzach oraz tym jak to jest być pilotem samolotu F-16 usłyszycie prosto od pilota tego samolotu i technika samolotu wielozadaniowego

F-16 znany także jako "Viper", to wielozadaniowy myśliwiec zaprojektowany przez amerykańską firmę Lockheed Martin. Jest to jednosilnikowy, jednomiejscowy samolot o napędzie odrzutowym, który zyskał popularność jako jeden z najbardziej wszechstronnych i skutecznych myśliwców na świecie. Oto kilka kluczowych cech F-16:
  • Manewrowość: F-16 jest znany z doskonałej manewrowości, co sprawia, że jest bardzo zwinny w walce powietrznej.
  • Elektronika pokładowa: samolot wyposażony jest w zaawansowane systemy elektroniczne, w tym radar, systemy nawigacyjne i komunikacyjne oraz systemy samoobrony.
  • Uzbrojenie: F-16 może być uzbrojony w różnorodne typy broni, w tym wyrzutnie rakiet powietrze-powietrze, bomby precyzyjne i rakiety naprowadzane laserowo.
  • Wszechstronność: F-16 może być używany do różnych zadań, w tym do zwalczania celów powietrznych, wsparcia lotniczego, eskorty bombowców, rozpoznania i ataków na cele naziemne.
  • Wysoka prędkość: może osiągać prędkość ponad dwukrotnie przekraczającą prędkość dźwięku. F-16 jest szeroko stosowany przez wiele krajów na całym świecie i pozostaje jednym z najważniejszych myśliwców w siłach powietrznych wielu państw.
O tym jak się nim lata i jakie trzeba przejść przygotowanie by zasiąść za jego sterami opowie wykwalifikowany pilot oraz technik samolotu wielozadaniowego. 
Program wydarzeń Bilety