📢 Zapraszamy na Euro Target Show 📢 21-23 marca 2025!  

Organizator:

Termowizja - wróg czy przyjaciel myśliwego?

Podziel się

Obalamy mity – termowizja wróg, czy przyjaciel myśliwego? W tej tematyce najwięcej do powiedzenia ma Turowski Krzysztof Hunting. O tym dlaczego termowizja lub jej brak jest rozważanym tematem? Co daje termowizja, a co zabiera? Porozmawiamy podczas prelekcji w piątek oraz w sobotę na Scenie Łowieckiej.

Termowizja w myślistwie odgrywa istotną rolę, umożliwiając myśliwym obserwację zwierzyny nawet w warunkach słabej widoczności, takich jak noc czy gęsty las. Dzięki termowizji myśliwi mogą łatwiej namierzyć zwierzęta, monitorować ich zachowanie i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące polowania czy ochrony populacji zwierząt. Jest to więc narzędzie, które może być użyteczne zarówno w celach myśliwskich, jak i naukowych, wspierając zarządzanie populacjami dzikich zwierząt. Jednakże, podobnie jak w przypadku każdej technologii, ważne jest odpowiednie wykorzystanie termowizji w celu zapewnienia zrównoważonego zarządzania populacjami zwierząt i ochrony środowiska naturalnego.

Czy stosować termowizję? Czy jest to potrzebne? Jak używać jej prawidłowo i mądrze? O tym wszystkim porozmawiamy podczas Euro Target Show z ekspertem, który podzieli się ze słuchaczami swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. 

Program wydarzeń Bilety